Достоїнства і недоліки теплоблоков Теплоблок можна назвати відносно новим стіновим будівельним матеріалом. Однак, неправильно буде сказати, що такий вид будівництва стає більш популярним з кожним днем.

В наш час є як прихильники, так і противники цього способу. У цій статті розглянемо основні достоїнства і недоліки використання цього матеріалу для будівництва будинків. Різні проекти будинків, побудовані з різних будівельних матеріалів, доступні за наступним посиланням - www.yar-build.ru.

Достоїнства і недоліки теплоблоков

Що являє собою теплоблок

Якщо розглядати класичний матеріал, то він складається з трьох шарів:

• фасадний. Для виробництва зовнішнього використовується бетон, і він відрізняється своєю рельєфною поверхнею. В основному, рельєф має такий зовнішній вигляд, що дозволяє йому імітувати колотий натуральний камінь, цегла, мармурову плитку та інші благородні матеріали;

• утеплюючий. Середній шар роблять зі звичайного або екструдованого пінополістиролу. Ідеальна характеристика – щільність не менше 25 кг на метр в кубі, тому, при виборі матеріалі звертайте увагу на цей параметр. Шар утеплювального шару зазвичай виконується товщиною від 16 див. В деяких випадках вкладиш з пінопласту виготовляється у вигляді «цеглинки». У таких ситуаціях з'єднання проводиться клеїть силою бетону і базальтовими стрижнями, які слід попередньо вставити в блок з пінопласту;

• несе. Цей шар називають ще внутрішнім і для його виробництва застосовується керамзитобетон, що складається з цементу М500, води і самого керамзиту. Даний матеріал актуальний тим, що дозволяє знизити вагу блоку і поліпшити його звуко - і теплоізоляційні властивості. Внутрішній шар відповідає за несучі властивості матеріалу.

Переваги теплоблока

Головне достоїнство полягає в тому, що при використанні цього будівельного матеріалу можна звести будівлю в короткі терміни. При складанні стіни виходить одночасне укладання несучої конструкції, утеплювача і декоративного шару.

Другою перевагою можна виділити високі показники теплоопору. Якщо побудувати стіну з теплоблока товщиною 42 см, то її можна по теплопровідності порівняти з газобетонної стіною, товщина якої буде все 80 см. А якщо порівнювати з цеглою, потрібно і зовсім зробити стіну в два метри.

До того ж варто виділити той факт, що цей будівельний матеріал вважається доступним. Природно, вартість не назвеш максимально низькою, але використання теплоблока вигідніше ніж піно - або газобетону.

Кінцева маса будівлі буде невисокою. Це дає можливість облаштовувати будинок з фундаментом меншою несучої здатності, завдяки чому знижуються матеріальні витрати. При використанні якісних теплоблоков можна відразу ж після будівництва приступити до оздоблювальних робіт.

Недоліки:

• велику вагу. Стандартний теплоблок важить близько 24 кг. У зв'язку з цим будівництво має здійснюватися кількома людьми, так як піднімати такі блоки самостійно – важко і утомливо;
• стики повинні бути якісно закладені. Справа в тому, що стик розташований по всій товщині стіни. І якщо їх неякісно закрити, то тепло через стики буде виходити назовні, роблячи утеплення неефективним;
• несуча здатність. Справа в тому, що теплоблоки не можуть похвалитися високою міцністю на стиск, у зв'язку з чим їх використовують лише там, де потрібно будівництво будинку висотою від 1 до 3 поверхів.