Тротуарна плитка види, плюси і мінуси, особливості На даний момент з'явилося чимало будівельних матеріалів, які були недоступні ще пару десятків років тому. Зараз ви можете придбати різні вироби і не хвилюватися про їх якості і експлуатаційних характеристиках.

Всі види матеріалів тестуються в умовах виробництва і відповідають всім практичним і придатним вимогам.

Тротуарна плитка види, плюси і мінуси, особливості

Такий будівельний матеріал як тротуарна плитка широко застосовується для облаштування прибудинкової території або дачної ділянки. Друга її назва – тротуарна бруківка. Нижче розглянемо її види та особливості. remoskop.ru можуть бути будь-якими, тому підібрати певну під ваш екстер'єр не складе проблем, що відкриває великі дизайнерські можливості.

Яких видів буває тротуарна плитка

Плитка для тротуарів на даний момент виготовляється різними сучасними способами, для чого використовуються ті чи інші технології. Вибір методу впливає на тип майбутньої плитки. З основних різновидів виділяють: вібролиту, вибропресованную і гранітну.

Перший вид відрізняється тим, що в процесі його виготовлення застосовуються склади пластичного типу. Весь плитковий склад заливають в спеціальну ємність, яка носить назву «виброформа». Зовнішній вигляд такої форми може імітувати покриття цегли або дерева. Найчастіше такий тип плитки знаходить застосування при будівництві приватних домоволодінь. Мета її використання – розміщення доріжок в саду або на території біля будинку.

Зовсім інша технологія застосовується для виготовлення вібропресованої плитки. Суміш бетонного типу заливають в прес-форму, яку піддають тиску з вібраціями. За процес тиску відповідає виброцесс, завдяки чому кінцевий матеріал виходить більш строгих форм і відрізняється від інших своєю поверхнею, яка стає шорсткою. Такий будівельний матеріал застосовується для викладки доріжок в громадських місцях, наприклад, це можуть бути площі, тротуари або мостові.

Високою міцністю відрізняється бруківка, виготовлена з природного матеріалу – граніту. Вона також славиться тривалим експлуатаційним терміном, так як легко переносить температурні перепади. До того ж, щоб захистити її від різних пошкоджень, не обов'язково використовувати додаткові кошти. Мінімальний термін служби такого матеріалу – 25 років.

У свою чергу, плитка буває і інших видів, що залежить від того, який матеріал був використаний для її виготовлення. Великою популярністю користуються вироби, виготовлені з бетону або глини. За своїми зовнішніми параметрами плитка з глини схожа з покрівельної черепицею. Варто зауважити, що на деяких виробництвах до складу плитки додається гранітна крихта або інший матеріал, який вважається в'яжучим. Стосовно форми і колірної гами можна сказати, що тут варіантів безліч.

Переваги тротуарної плитки

• стійкість до температурних перепадів. Завдяки такій властивості даний матеріал може бути використаний в будь-яких областях, незалежно від кліматичних умов;

• екологічність. Для виготовлення тротуарної плитки застосовують лише натуральні компоненти. Небезпечні сполуки не зустрічаються в сучасних матеріалах. Як доповнення, можна помітити, що застосування такої плитки не здатне зашкодити навколишньому середовищу;

• сонячні промені ніяк не змінюють структуру матеріалу. Таким чином, під променями палючого сонця плитка не буде плавитися, чого не можна сказати про асфальті.

Але, поряд з перевагами, має і недоліки, серед яких – висока вартість матеріалу. До того ж, якщо неправильно укласти плитку, вона може просаживаться нерівномірно. А якщо на вулиці будуть сильні морози, то велика ймовірність, що поверхня плитки стане слизькою.