Захист дерев'яних конструкцій Дерево – прекрасний матеріал для будівельних робіт. У нього хороші характеристики по можливості збереження тепла, а так само дерево дозволяє будівлі «дихати», завдяки хорошим вентиляційним якостям.

Але у цього матеріалу є вагомі недоліки: під впливом високих температур, дерево легко запалюється. Воно схильне швидкому руйнуванню під атаками шкідників і цвілі.

Для того щоб продовжити термін експлуатації дерев'яних будівель виготовляють антисептики - спеціальні захисні засоби, що створюють на поверхні матеріалу стійкий шар допомагає дереву зберегти свою структуру і естетичні якості. Наприклад, безбарвний лак допомагає зберегти первозданний стан дерева, не змінюючи його колір. Також застосовуються спеціальні фарби, якщо необхідно зрадити дерев'яної конструкції інший колір і приховати дрібні шорсткості. До їх складу також входять особливі домішки, що дозволяють зберігати характеристики дерева. Вважається, що прозорі речовини краще справляються зі своїми функціями. Вони більш стійкі до стирання і надійніше захищають внутрішні шари дерева. Для підлогових покриттів використовуються засоби з високим рівнем стійкості до механічних впливів.

Деякі засоби захисту, можуть включати в свій склад розчинники, що мають сильний запах. Їх не слід використовувати для проведення внутрішніх робіт. Найбільш безпечними є кошти з цього масла і на основі води. Першими по швидкості висихання є нітролаки, останніми - кошти на водній основі. Вогнетривкі засобів захисту не здатні повністю захистити конструкції з дерева від можливої пожежі, тому слід максимально дотримуватися правил пожежної безпеки.

Захисні засоби наносяться за допомогою спеціального валика або фарбувальної кисті. Також з'явилися продукти дозволяють наносити засоби прямо з балончика з допомогою розпилювача. Перед нанесенням поверхню слід ретельно почистити. Вогнетривкі засоби наносяться щільним товстим шаром. При обробці внутрішніх приміщень, слід забезпечити підвищену циркуляцію повітря. Вторинну обробку слід проводити не більш ніж через два-три роки.

В магазинах представлений широкий вибір засобів для захисту, надаючи споживачеві можливість з легкістю захистити свої дерев'яні будівлі від небажаних проблем.