Ондулін властивості, характеристики, плюси і мінуси Сучасний ринок будматеріалів надає величезний вибір різних матеріалів для покрівлі. Всі вони розрізняються за властивостями, ціні, якості, способу монтажу, економічності, популярності.

Одним з найбільш набирають популярність покрівельних матеріалів є ондулін.

Вперше ондулін стали виробляти у Франції ще в 1944 році і з того моменту помітно поліпшили всі його характеристики, властивості і якість. До складу ондуліна входять органічні волокна, просочені бітумом при високій температурі і тиску. Так само він покривається шаром смоли і мінерального барвника, для додання матеріалу привабливого зовнішнього вигляду. Дуже часто цей вид використовується при побудові різних альтанок, навісів, господарських будівель. За своїм зовнішнім виглядом ондулін дуже схожий зі звичайним шифером, але, на відміну від нього має більше позитивних якостей.

Які ж є плюси у цього матеріалу?

Незаперечним плюсом є його маса. Ондулін по праву вважається однієї із самих легких покрівельних матеріалів на ринку. Транспортування або ж підняття на велику висоту абсолютно не представляє великої праці з-за низької маси.

Ондулін властивості, характеристики, плюси і мінуси
Простота монтажу ондуліна не вимагає яких-небудь певних навичок і великого досвіду в будівництві. Робота по монтажу не клопітка і не займає багато часу, що значно прискорює процес покрівлі. Так само під ондулін не потрібно з точністю до декількох міліметрів виставляти обрешітку, що позитивно позначається і на строки і в фінансовому плані.

Хороша еластичність листів особливо добре позначається при покрівлі на дахах складної конструкції, в таких випадках відліт матеріалу значно менший, на відміну від альтернативної покрівлі. Плюс до всього, він має хорошу стійкість до впливу різних грибків.

Завдяки своєму складу, ондулін має кращий шумозаглушуючий ефект під час сильних опадів, на відміну від металевої покрівлі. Виробники стверджують, що цей матеріал так само морозостійкий, що добре підходить для нашого клімату.

Які недоліки має ондулін

Самий істотний недолік – висока швидкість горіння, саме тому цей тип відноситься до останнього, п'ятого класу небезпеки. Заборонено використання в покрівлі дитячих садків, шкіл, лікарень та інших будівель з високими вимогами безпеки.

Так само матеріал даного виду погано переносить великі перепади температури. Зайва м'якість і досить неприємний запах бітуму при високій спеки і велика крихкість при сильних морозах позначається на ньому не в кращу сторону.

Мала поздовжня жорсткість ондуліна не дозволяє витримувати великих навантажень, особливо на дахах з дуже пологим схилом. Необхідно встановлення і закріплення додаткової решетування, для збільшення жорсткості і витримування великої кількості снігу або ж людського ваги, що позначається у фінансовому плані.

На цьому всі самі основні позитивні і негативні риси закінчуються. Враховуючи всі ці факти, ондулін є досить популярним матеріалом для покрівлі серед інших будматеріалів. Зокрема, там, де потрібна швидка і надійна покрівля ондулін стоїть на першому місці, і ще довгий час буде лідирувати серед покрівельних матеріалів.