Що таке дощування Способи ручного поливу садової ділянки поступово витісняється автоматичними системами. При чому вони вже не сприймається як розкіш, адже подібний підхід до зрошенню поширюється повсюдно і дає можливість значно економити сили і час.

Системи автоматичного поливу здатні програмуватися на будь-яку періодичність та інтенсивність, з урахуванням потреб даної ділянки у волозі.

Існує цілий ряд способів автоматичного поливу, і дощування – один з найбільш ефективних. Він передбачає максимальну імітацію дощових опадів у відповідному їхньому варіанті для даної місцевості: це дає можливість досягати особливої точності у дотриманні норм внесення вологи в потрібних обсягах, і на потрібну глибину. В процесі дощування зволожується не тільки грунт, але і нижні шари повітря: як результат, відбувається зниження температури і зменшення інтенсивності випаровування. Також важливим є той факт, що дощування не несе за собою порушення структури грунту, що веде до поліпшення мікроклімату зрошуваної території, що сприятливо впливає на життєдіяльність корисних мікроорганізмів.

Дощування зазвичай використовується в тих випадках, коли будь-які інші методи неможливо застосувати, або вони не є ефективними в даних умовах. Дуже часто це буває в тих випадках, коли ділянка має нерівний рельєф з наявністю схилів, на яких рясніє супіщаний грунт, а грунтові води знаходяться поруч з поверхнею. Ще один підходящий варіант для дощування – грунт під «чорним паром» або посів багаторічної трави. Значний ефект приносити даний спосіб при поливі міжрядь

Що таке дощування
молодих садів, якщо там висаджені культури: в таких випадках проводиться монтаж спеціальних насадок під кронами. Вода в такому разі не тільки зрошує грунт, але і очищає поверхню рослин від бруду і шкідників.

Іноді дощування може супроводжуватися живленням рослин, при чому обмежень за обсягом води і часу поливу не існує. При цьому грунт зберігається від зайвого розмивання, утворення дрібних борозен. При цьому дуже важливо виставляти такий режим інтенсивності, щоб вода встигала вбиратися, не утворюючи калюж, що призводять до заплыванию ґрунту, втрати повітря і утворення кірки. Взагалі слід уникати надмірно інтенсивної водопадачи, інакше дуже великий напір здатний навіть пошкоджувати листя і стебла рослин, прибиваючи їх до землі.