З чого виготовляється козирок над входом Використання козирка над входом переслідує двояку мету: по-перше, це дуже зручно в тих випадках, коли на вулиці випадають атмосферні опади, і козирок дає можливість сховатися від них.

Друга функція зводиться до забезпечення захисту вхідних дверей від впливу на них цих же самих опадів.

Це дуже потрібна і важлива споруда має досить просту конструкцію, і при його виготовленні особливих труднощів виникати не повинно. Найголовнішою умовою є наявність жорсткого каркаса і обшивального матеріалу, стійкого до атмосферних впливів.

Основними деталями козирка є:

1. Каркас. Іноді для його виготовлення можуть застосовуватися дуже навіть екзотичні матеріали, але найбільш надійними і перевіреними варіантами є деревина або сталеві труби профільного або круглого перерізу. Обидва матеріали достатні прості в обробці і надійні в експлуатації, і вибір між ними здійснюється з точки зору особистих уподобань, або наявності відповідних відходів від основних будівельних робіт. І деревина, і метал схильні до впливу зовнішнього середовища: дерево гниє, метал покривається корозією. Тому, як у першому, так і в другому випадку доведеться використовувати відповідне лакофарбове покриття для забезпечення довгострокової захисту. Дерев'яний каркас доведеться підфарбовувати частіше в процесі експлуатації, зате він має більш легким вагою, порівняно з металевим.

2. Обшивочний матеріал. Вибір тут досить широкий, але найбільш практичною виглядає водостійка обшивка листового типу. Козирки можуть бути шиферні, ондулиновые, металлочерепичные, профнастиловые, полікарбонатні і т. п. тобто, за великим рахунком, зручніше всього для цих цілей буде застосувати залишки від покриття даху основної будівлі. Також при цьому враховується зовнішній вигляд козирка: якщо є бажання зробити його у вигляді арки, то для цих цілей підійде далеко не всякий матеріал.

При облаштуванні козирка найбільш оптимальним варіантом є поєднання у ньому різних матеріалів. Наприклад, повністю металевий виріб менш функціонально, ніж комбіноване, де кілька матеріалів доповнюють один одного за своїм функціональним характеристикам. Наприклад, на жорсткий металевий каркас відмінно підійде обшивка з полікарбонату, зрадила виробу прозорості та легкості. До того ж, такий обшивочний матеріал і замінити легше, ніж той же шифер або профнастил.