Як лакувати підлогу самостійно Дієвим способом захисту паркетної підлоги від пошкоджень є її лакування. Для нанесення лаку часто потрібно чимало зусиль адже подібні заходи неможливо здійснити без особливих підготовчих робіт.

Варто розібратися, як в цілому виглядає така процедура. Адже тоді у власника з'явиться шанс добитися відмінних результатів, зробити паркет красивим і довговічним.

Підготовка паркетної підлоги

Обов'язковою умовою підготовки до лакування паркету є його шліфування. Але відразу проводити шліфування паркетної підлогового покриття не можна. Спочатку слід переконатися, що з паркетних планок ні на одній ділянці не стирчать металеві кріплення. Якщо власник їх виявляє, він повинен занурити такі елементи в структуру деревини. Також бажано відразу добре очистити підлогу від забруднень і пилу, щоб шліфування пройшла якісніше.

Шліфування підлоги перед лакуванням

Як лакувати підлогу самостійно
Сьогодні вручну виконувати шліфування дерев'яної підлоги нераціонально. Для цього набагато краще підходить спеціальна шліфмашина. При зверненні з таким інструментом можна вибирати тип насадки. Першу шліфування виконують, встановивши на шліфувальну машину грубозернисту насадку. З її допомогою вдається зняти фінішне покриття деревини і видалити зношену прошарок паркетної дошки.

Потім шліфування повинна проводитися повторно, але вже з дрібнозернистою насадкою. Важливо перед вторинною обробкою замінити зіпсовані дошки в дерев'яному настилі, а також провести шпаклівку, якщо вона необхідна. Шпаклівка наноситься на великі щілини, які могли утворитися між дошками.

Нанесення лаку на паркет

Після якісно проведеної шліфування паркетне покриття повинно вийти ідеально гладким. Але все-таки необхідно, щоб власник ще додатково завдав грунтовку. Як тільки деревина висохне, переходять до нанесення лаку. Обробка виконується м'яким валиком. Шар матеріалу, який наноситься повинний бути мінімальним. Причому, лак на паркет наносять в 5-7 шарів. Вважається, що в цьому випадку покриття буде максимально зносостійким.

Усунення недоліків лакового шару

Коли буде завершено нанесення лаку, слід оцінити стан паркетної підлоги. На деяких ділянках паркетного настилу залишаться нашарування чи напливи. Їх можна усунути, обробивши проблемні області дрібною шкуркою. Якщо лакування проведена якісно, результат роботи буде відмінним.