Як постелити лінолеум Лінолеум є досить простим у монтажі і експлуатації матеріалом, але все ж при його укладанні необхідно дотримувати наступні рекомендації:

Як постелити лінолеум

#10102; Очистити основу.

Основа повинна бути не тільки підготовлений, згідно всім рекомендаціям, але і очищено від найменших частинок бруду, пилу, камінчиків і т. п. Прибирання можна здійснювати віником або пилососом. Якщо це не зробити, залишилися під поверхнею лінолеуму частинки будуть псувати зовнішній вигляд і сприяти стирання матеріалу.

#10103; Розкласти матеріал і дати йому адаптуватися протягом доби. Особливо це важливо зробити при покупці лінолеуму в морозну погоду: якщо зробити укладку відразу, згодом, швидше за все, будуть утворюватися тріщини.

#10104; Розміщення полотна відносно стін проводиться з урахуванням типу малюнка, освітленості приміщення, розміщення меблів, розмірів рулону і т. п. Але найчастіше, при наявності малюнка матеріал стелиться вздовж стін, а не впоперек.

#10105; Порізка матеріалу. Спочатку вироблятися первинний розкрій, з напуском 8-10 сантиметрів на стіну. Для цього використовується спеціальний ніж або ножиці для лінолеуму. Розрізи слід робити дуже акуратно, точно по розмічальних лініях, адже в разі помилки виправити її практично неможливо. Після здійснення основного розкрою проводиться прирізка лінолеуму до стін. При цьому матеріал не повинен лежати щільно до стіни, це призведе до вигинання і утворення хвиль, тому від стін залишається зазор 1-2 сантиметри. Це простір нівелюється при усадці матеріалу, або ж закриється плінтусом.

#10106; Якщо площа кімнати не перевищує 20 м2, клей при укладанні не застосовується. В такому випадку полотну після підрізування стін і кутів дають полежати пару діб, а потім вже виробляють монтаж плінтуса. По краях матеріалу можна проклеїти двосторонній скотч, що додасть покриттю надійності.

#10107; У випадках, якщо кімната більше 20м2, або ж застосовується настил з двох шматків, у таких випадках застосовується клей. Рекомендується вдатися до клейовому способом і в разі великих навантажень на покриття у вигляді частого переміщення меблів, великого потоку людей і т. п. При такому способі необхідно слідувати чітким інструкціям на упаковці, де вказано, який саме тип клею рекомендується для даного виду лінолеуму. Клей використовується по інструкції, а розгладження лінолеуму проводиться за допомогою валика.

#10108; Після укладання полотна необхідно дати дві доби полежати, після чого можна кріпити плінтус. Якщо за цей час матеріал дасть усадку, її необхідно усунути гострим ножем.