З яких матеріалів найкраще зробити підлогу для лазні Банний підлога може бути зроблений з бетону або дерева, можна використовувати керамічну плитку. Найважливіше, зробити відтік для використаної води. Не варто робити підлогу для лазні з лінолеуму, так як при високих температурах він виділяє токсичні речовини.

Для забезпечення комфорту в лазні необхідно подбати і про утеплення підлоги. Якщо планується створення підлоги з бетону, то важливо, щоб поверх нього був зроблений настил з дерева, або з пробкових плит. Вони зроблять процес миття більш комфортним.

Підлоги з дерева

Для початку слід вибрати підходящий матеріал. Для дерев'яної підлоги краще всього підійде ялина, сосна або ялиця. Існує два способи виготовлення дерев'яної підлоги:

Суцільний варіант — це коли робиться підлога, який не пропускає воду. Суцільний підлога робиться наступним чином: лад вбудовують в глину або ставлять їх на бетон, а потім на конструкцію стелять шпунтовані дошки. На підлозі з бетону виконується стяжка з маленьким ухилом туди, де розташовується стік.

Далі робиться збірник стоків, його можна створити посеред приміщення або з краю. Цей збірник з'єднується з домашньої каналізаційною системою. Недоліком такого поля є те, що дошки не можуть висохнути повністю, з-за чого можуть почати гнити.

Підлога з зазором, через який стікає вся використана вода — на рівний грунт насипається щебінь з піском, а потім проводиться заливка рідким бетоном. У центрі має знаходитися стік з гратами для захисту. На цегляні стовпи ставляться лаги з дерева. В кінці роботи зверху лаги застеляють дошками. Зазор підлоги має становити 5-6 мм. Цей варіант є найбільш дешевим.

Найголовніше для лазні - це вентиляція. А щоб видалити вологе повітря з під підлоги необхідно піддувало печі-кам'янки.

Керамічна плитка

Вона служить довше, ніж дерево, що не гниє і її простіше мити. Щоб уникнути теплового удару потрібно на кахельну підлогу стелити решітки з дерева і вчасно прибирання їх можна просто просушити на вулиці. На плитці може утворюватися гниль. Щоб цього не відбувалося, слід застосовувати антисептик, спеціально призначений для підлоги.

Підлоги з бетону

Як правило, такі підлоги виготовляють для парної та мийної. Таке покриття для підлоги ідеально підійде для приміщень, де при банних процесах вологість стає занадто високою. Бетон не гниє. Підлогу роблять з шарів, що чергуються. Їх укладають на зроблене заздалегідь основу з ґрунту. Створюється на столбчатом, або на стрічковому фундаменті.