Армована плита полістирольна Однією з новинок у сфері матеріалів для будівництва є екструдована полістирольна плита з додатковим армуванням з скловолоконної тканини: зверху виріб має покриття з цементно-полімерного розчину.

Якщо говорити про переваги даних плит над гіпсокартонними, то головна з них – підвищена стійкість до впливів вологи. Це відкриває широкі можливості для використання даного матеріалу як в умовах вулиці, так і всередині приміщень з повішеною вологістю.

Новий матеріал досить добре себе почуває в температурних межах від -50 до +80 градусів. Полістирольні плити досить міцні, щоб застосовуватися в якості самостійного матеріалу для легких перегородок і інших подібних споруд.

Стандартні розміри армованих полістирольних плит – 60х200см або 60х240см. Щоб красиво оформляти конструкції, зазвичай використовуються куточки рівностороннього типу розміром грані 15 або 20 см. При цьому товщина листів може змінюватись в межах 10-50 мм, маючи крок розміру 10 мм. Для порізки можна застосовувати гострий ніж, але зручніше користуватися ножівкою по металу. Спеціально для конструкцій з кривими лініями виробляються плити з глибокими розрізами на одній з сторін, що дозволяє їх згинати.

При будівництві перегородок порядок робіт з полістирольними плитами повністю повторює технологію роботи з гіпсокартоном. В якості основи використовується металевий каркас, до якого здійснюється кріплення плит на саморізи. Арочні проходи в таких виробах зробити значно простіше, ніж в перегородок з гіпсокартону.

Плити початкової товщини 10 мм зручні для оформлення стінової поверхні, завдяки здатності утримувати практично

Армована плита полістирольна
будь-який вид облицювання. Така підстава відмінно підходить для подальшого декорування шпалерами, декоративною штукатуркою, фарбуванням або кахлем. Монтаж армованого полістиролу проводиться за тією ж технологією, що і гіпсокартон: це може бути або каркас, або поклейка безпосередньо на підставу стін за допомогою спеціального клейового складу.

У випадку, якщо підстава стін досить рівне, клей може наноситься безпосередньо на нього, що значно полегшує монтаж. У разі наявності великих нерівностей на стіні найзручніше буде застосувати металевий або дерев'яний каркас: кріплення плит в такому випадку здійснюється на шурупи.