Мозаїчна штукатурка і деякі її особливості Зараз, завдяки появі інноваційних технологій, на ринках з'явилася маса нових різновидів будматеріалів, до категорії яких як раз і відноситься спеціальна мозаїчна штукатурка.

Досить багато споживачі сьогодні, дуже часто порівнюють оздоблювальний матеріал з колись популярними мозаїчними панелями, однак це, звичайно ж, велика помилка. Адже в реальності, даного виду штукатурка – це особливе декоративне покриття, у вигляді основних компонентів у якого зазвичай виступають: кварцова, мармурова та гранітна крихта, а також спеціальні клейові склади, виконані на акриловій основі.

Застосовують таку мозаїчну штукатурку, як правило, найчастіше для облагороджування стінових і стельових поверхонь, а також для облаштування зовнішнього облицювання. При цьому наносяться подібного типу суміші, зазвичай на спеціальну кварцову грунтовку.

Особливості матеріалу

Такого типу облицювальні суміші відрізняються дуже великою кількістю переваг, які вигідно виділяють їх серед аналогічних матеріалів.

Мозаїчна штукатурка і деякі її особливості
Серед найбільш значущих плюсів у мозаїчної штукатурки, окремо слід виділити такі дуже важливі властивості, як:
- Чудова стійкість до всіляких атмосферних впливів;
- Неймовірно широка кольорова палітра;
- Стійкість до різних забруднень;
- Досить висока ударостійкість;
- Можливість підбору каменю за рівнем зернистості.

Сама методика нанесення такого виду сумішей неймовірно проста і абсолютно не вимагає присутності конкретних навичок. При цьому сама обробка, виконана з допомогою мозаїчної штукатурки, зазвичай виходить неймовірно привабливою та оригінальною.

Види мозаїчних штукатурок

Виходячи із зовнішніх властивостей і особливостей використання даного виду суміші зазвичай умовно поділяються на такі різновиди:
- Мозаїчна цокольна акрилова штукатурка. Такого типу штукатурні суміші зазвичай мають дрібнозернисту структуру, і після висихання набуває вигляду оригінальної мозаїки. Наносяться такі штукатурні суміші, як правило, на гіпсові, мінеральні, вапняні та цементні поверхні.
- Мозаїчна штукатурка для фасадів. Порівняно з попереднім видом, такого типу суміш хвилі може мати у своєму складі досить великі фракції. Процедура її нанесення зазвичай здійснюється з допомогою спеціальної металевої терки на ще не повністю висохлу основу.
- Мармурова мозаїчна штукатурка, призначена для внутрішніх робіт. У складі цієї штукатурки може бути крихта абсолютно будь-якого кольору і дисперсності. Застосовують подібну штукатурку, як правило, через деяку «холодність» каменя, найчастіше при облагороджуванні таких приміщень, як коридори, холи та ванні.