Вибір грунтовки Головне завдання будь ґрунтовки Optimist - створення міцного проміжного шару між офарблює поверхнею і наносяться надалі декоративним (або захисним) лакофарбовим покриттям.

За рахунок цього підвищується надійність і рівномірність зчеплення з окрашиваемым матеріалом, який запобігає відшаровування і лущення фарби.

Для деяких видів матеріалів (наприклад дерев'яні поверхні), в якості грунтовки можна використовувати і звичайну фарбу розведену розчинником до більш рідкого стану. Але якісні характеристики такого покриття будуть дещо гірше, ніж при використанні спеціальних грунтующих фарб. За зовнішнім виглядом, грунтовки виглядають більш рідкими, колір менш насичений і обмежений у різноманітності відтінків. Загрунтованная ними поверхню практично завжди виглядає матовою, що покращує зчеплення при подальшому фарбуванні.

АЛКІДНІ ҐРУНТОВКИ

Ця ґрунтовка вважається однією з кращих для захисту і підготовки під фарбування необроблених дерев'яних поверхонь. Після її нанесення структура дерева злегка "спучується", в результаті чого поверхня стає ідеальною для обробки практично будь-якими фарбами. При використанні сильно пігментованою грунтовки, створюється напівматова плівка підсилює насиченість кольору наступного шару фарби. Час висихання в середньому 12-16 годин.

Не підходить для покриття оштукатурених і гіпсових поверхонь, із-за появи на обробленій поверхні "ворсу".

АКРИЛОВІ (ВОДОЕМУЛЬСІЙНІ) ҐРУНТОВКИ

Найбільш універсальний вид грунтовки. Використовується для обробки дерева, QSB, ДСП. ДВП, а так само оштукатурених або бетонних поверхонь і цегли. Дуже зручна в застосуванні так як майже не пахне, досить швидко сохне (2,5-4 години) і при необхідності розбавляється водою. Не рекомендується для захисту металевих поверхонь від корозії, так як є влагопроніцаємой, в слідстві чого на обробленій поверхні можуть з'явитися плями іржі..

ЕПОКСИДНІ (ДВОКОМПОНЕНТНІ) І ПОЛІУРЕТАНОВІ ГРУНТОВКИ

Зазвичай це поліуретанові і епоксидні (двокомпонентні ) фарби, розведені рекомендованим розчинником до більш рідкого стану. Для кожного виду таких фарб існує власна рецептура приготування ґрунтувальних сумішей зазначена виробником. Підходять для самих різних матеріалів, в тому числі і для захисту металевих поверхонь. Утворює високоміцне і довговічне покриття.

ШЕЛАЧНА ГРУНТОВКА ДЛЯ ДЕРЕВА

Шелакова (або шелачна) грунтовка по суті є розведеним у спирті шелаком, який виробляють з смолоподобных виділень деяких видів комах. Раніше дуже широко використовувалася при виготовленні полірованих і лакованих дерев'яних виробів, а так само при виготовленні музичних інструментів (скрипки, гітари і т. д.). Перевагою такої ґрунтовки є здатність підкреслювати структуру і колір дерев'яної поверхні. В даний час найчастіше використовується для захисту дерев у місцях зрізу гілок, а також для закріплення різних морилок.

ГРУНТОВКИ ДЛЯ МЕТАЛЕВИХ ПОВЕРХОНЬ

Головне завдання таких грунтовок - захист металевих виробів від корозії. Для кожного типу металу випускаються відповідні ґрунтовки. Наприклад, для алюмінію і його сплавів застосовується особливий вид грунтовок на основі сполук цинку, а так само деякі уретанові фарби. Подібні покриття алюміній захищають від появи на поверхні "віспин" за впливу агресивних рідин або води.

Для сталевих деталей і виробів з інших чорних металів найбільш ефективними є алкідні грунтовки з різними типами цинкових сполук. Наприклад для наступного фарбування алкідними емалями краще всього підходить грунтовка на основі фосфату цинку. Якщо планується покривати і металеві і дерев'яні елементи, то краще всього використовувати грунтовку на основі хромату цинку.

Вироби з деяких кольорових металів і сплавів (наприклад мідні, латунні або бронзові) зазвичай не фарбують. Для захисту їх поверхні, а так само збереження природного кольору і блиску застосовують епоксидні або поліуретанові лаки. Найчастіше такі вироби і матеріали поставляються вже з нанесеним на заводі захисним покриттям. Якщо покриття починає руйнуватися, то його спочатку повністю видаляють розчинниками, а потім поверхню полірують і покривають лаком.