Особливості наливна покрівлі Для того, щоб облаштувати надійний дах, існує цілий ряд способів, як традиційних, так і зовсім нових. До технологічним новинкам у цьому випадку можна віднести наливну, або мастичную покрівлю.

Головна особливість цієї технології – формування захисної полімерної мембрани безпосередньо на підставі даху, шляхом заливки спеціальних мастик і їх затвердіння. В результаті утворюється монолітна резиноподобная поверхню, що володіє відмінними ізоляційними показниками. При цьому покриття відрізняється не стільки зовнішньою красою, так надійністю і міцністю. З цієї причини мастичными покрівлями найчастіше обладнуються промислові або господарські об'єкти, хоча в окремих випадках їх застосовують і в будівництві жител.

Використання наливних технологій для облаштування дахів має цілий ряд переваг:

• Отримане покриття відрізняється ідеальною монолітністю – немає ніяких стиків, переходів і тріщин. Така особливість сприяє значному збільшення ефективності захисту будівель від проникнення вологи.

• Покрівля не втрачає своїх експлуатаційних властивостей навіть при сильних температурних коливаннях: це пояснюється високою еластичністю покриття, тому навіть при екстремально низьких або високих показниках температури повітря не відбувається ні размягчений, ні розтріскувань. Навіть якщо підстави буде деформуватися, дах не буде розриватися або відшаровуватися. Відмінно переносяться покриттям впливу сонця, кліматичних опадів, хімічних сполук (кислотних дощів). Ці властивості пояснюють той факт, чому такі покрівлі часто застосовують у зонах суворого клімату.

• Якщо з вини механічного пошкодження виникне протікання даху, його можна легко знайти і ліквідувати, чого не скажеш про рулонної покрівлі. Хоча пошкодити наливну покрівлю досить важко, адже вона досить міцна. Цей показник можна збільшити, застосувавши при заливці недорогі армуючі матеріали у вигляді присипок або скло-сіток.

Особливості наливна покрівлі

• Облаштовувати наливну покрівлю дозволяється навіть на не повністю висохлому підставі. Взагалі мастична заливка відмінно зчіплюється практично з будь-яким матеріалом даху. Завдяки цій властивості її часто використовують в якості обмазувальної гідроізоляції як на вулиці, так і всередині жител. При цьому заливка швидко застигає, зчеплені з основою за 30 секунд. А через 30 хвилин, при необхідності, за наливна покрівлі дозволяється обережною пересування.

• Процес нанесення мастик дуже простий, без особливих складних розрахунків і технологій. При наявності певного досвіду роботи, за день можна облаштовувати до 500 – 600 м2 наливна покрівлі. При цьому після висихання її можна пофарбувати в будь-який потрібний колір.

Наливна покрівля відрізняється невеликою масою, тому значного збільшення тиску на конструкції будівлі після її облаштування не відбувається. За рахунок простоти укладання фінансові витрати значно нижче, ніж в інших видах покрівельних покриттів.